Svadobné trendy roku 2019

Svadobné trendy roku 2019

Každá nevesta chce byť v deň svojej svadby nádherná a neraz aj originálna. Svadobní návrhári a dizajnéri každý rok prinášajú do módy niečo nové. A práve na to čakajú štýlové nevesty. Ak patríte medzi ne a chcete byť IN, prečítajte si, čo je trendy v oblasti svadobnej módy v roku 2019.

  1. Bodky

Milé a hravé bodky prenikli aj do svadobnej módy. Môže nimi byť zdobený vŕšok šiat, pričom sukňa ostáva hladká, alebo presne naopak. Prípadne nimi môžu byť posiate aj celé svadobné šaty. Bodky môžu byť priamo vyšité na tyle, no bodkovaný efekt vedia vytvoriť aj ponašívané perličky a koráliky. Ak ste nevesta s hravou dievčenskou povahou, smelo do toho. Pokiaľ by pre vás bodky na šatách boli už príliš výrazné, úplne postačí bodkovaný závoj, či pláštik, ktorý si po čase viete dať dole.

  1. Jemné vzory na tyle

Svadobné šaty vedia byť v dnešnej dobe zdobené kadečím. Čipkami, korálikmi, perličkami, flitrami, či inými trblietkami. No prichádza niečo nové. Mnohí výrobcovia svadobných šiat pridávajú do tylových šiat jednu špeciálnu vrstvu navyše, väčšinou pod tú vrchnú. Ide o podobný princíp, ako pri šatách s jemnými farebnými odtieňmi. Tentokrát ale ide o vrstvy tylu s jemnou štruktúrou. Či už je to nežná čipka, trblietavý tyl alebo vrstva s husto ponašívanými flitrami. Vrchná hladká vrstva celý efekt krásne zjemní.

  1. Minimalizmus

Čipka síce nikdy nevymizne zo svadobnej módy, no je pravdou, že nie každému sa to páči. Našťastie nie je povinná a sú aj iné možnosti ako byť dokonalou nevestou. Stavte na minimalizmus, absenciu čipky a rafinované strihy. Úzke či široké skladané sukne, obe možnosti majú svoje čaro. Veď v jednoduchosti je krása. Vedela o tom aj Meghan Markle, ktorá možno nevedome určila nový svadobný trend.

  1. Hlboké úzke výstrihy

Mnohé nevesty nechcú o hlbokých výstrihu ani počuť. Napokon, majú pravdu, vyzývavé výstrihy sa na svadbu v kostole veľmi nehodia. No čoraz častejšie sa na šatách objavuje typ výstrihu, ktorý je ženský, no decentný zároveň. Úzky, niekedy až po brucho siahajúci výstrih býva dokonca vyplnený jemným tylom, takže vôbec nepôsobí vulgárne. Hodí sa však skôr nevestám s menšími prsiami. Tie väčšie by už v takomto výstrihu pôsobili vyzývavo.

 

  1. Nežné zahalenie pliec a rúk

Rukávy na svadobných šatách bývajú síce krásne, no neraz sú pre nevesty nepohodlné. Návrhári prichádzajú s riešením. Trendy sú napr. balónové rukávy, ktoré sú pri zápästí úzke, no po celej dĺžke ruky voľné a pohodlné, najmä pri pohybe. Niektoré vedia byť dokonca odnímateľné. Držia na ruke na základe gumičky a sú vyslovene na efekt. Ďalšími novinkami sú aj vzdušné tylové mašle na pleciach so spustenými časťami, nariasené tyly namiesto rukávov, romantické padnuté ramienka, či navlečené koráliky padajúce z ramien.

 

  1. Asymetria

Možno sa s tým nezmieria úplne všetky nevesty, ale asymetriu zavádza do svojich modelov viacero módnych návrhárov. Najvýraznejším prvkom sú šaty na jedno rameno alebo nápadná ozdoba na jednej strane šiat, napr. veľká mašľa. Asymetriu však možno dosiahnuť aj nerovnomerne rozloženou čipkou na sukni alebo vŕšku šiat. Svojim spôsobom je asymetrický aj rázporok. Aj ten je na šatách čoraz viac používaný.

  1. Pierka

Novým trendom v oblasti zdobenia svadobných šiat sú aj biele pierka. Nemáme na mysli tie klasické tuhé perá, ide skôr o nežné a romantické pštrosie pierka, ktoré pri pohybe nádherne “tancujú”. Ak teda túžite byť modernou nevestou, smelo do tejto netradičnej aplikácie.

Zdieľať tento príspevok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


X