Svadobné šaty vhodné pre moletky

Svadobné šaty vhodné pre moletky

Plánujete svadbu a patríte medzi moletky? Možno už teraz máte paniku z toho, že vás čaká skúška svadobných šiat. Veľa neviest si už vopred predstavuje situáciu, že na seba v salónoch kvôli veľkosti nič neoblečie. A keď aj, nebude to podľa predstáv. Nemusíte sa však báť. Postavy sú rôzne a typov šiat je veľa. Poradíme vám, ako vybrať tie správne svadobné šaty na postavu s výraznejšími ženskými krivkami.

Viazačka je istota

Pokiaľ ste spokojná so svojou postavou, aj keď nemáte práve ideálne miery, pokojne siahnite aj po šatách so zapínaním na zips alebo gombíky. Ak však chcete postavu aj vyformovať, stavte na viazačky. Tie vám dokážu vytvarovať krajšiu postavu, či “vyrobiť” pás, aj keď ho nemáte. V korzete s viazačkou sa navyše budete cítiť istejšie, pretože správnym zviazaním sa zároveň spevníte a šaty vám pekne sadnú na telo. Platí tu pravidlo – čím dlhší je korzet s viazačkou, tým viac je vyformovaná aj postava. Veľmi lichotivý je napr. aj A-čkový strih bez prestrihu.

Zakryte nedokonalosti a zvýraznite prednosti

Máte napriek pár kilám navyše pekný pás? Zamerajte sa na to a zvýraznite ho opaskom, ktorý naňho ešte viac upozorní. Pokiaľ chcete súčasne zakryť telo od pása dolu, zvoľte romantický princeznovský strih s nadýchanou tylovou sukňou. Nikto nebude vedieť, čo schovávate pod všetkými tými vrstvami. Ak sú podľa vás na vašej postave najkrajšie prsia, vyberte si pekný, no decentný V-čkový výstrih. Veľkým pomocníkom pri tvarovaní postavy je určite aj formujúca spodná bielizeň. Aj tá dokáže zázraky, najmä ak ste majiteľkou postavy v tvare presýpacích hodín.

S rukávmi budete sebavedomejšie

Jednou z najčastejších podmienok plnoštíhlych neviest pri výbere svadobných šiat sú rukávy. Cítia sa lepšie so zahalenými rukami a pleciami. Čipka s pekným vzorom dokáže zakryť to, čo nemá byť videné. Pozor však na to, aby nedráždila pokožku. Dajte prednosť príjemným bavlneným čipkám pred tvrdými a dráždivými. Pokiaľ sa už teraz desíte predstavy, že v rukávoch vám bude horúco a po pár tanečných kolách aj nepohodlne, porozmýšľajte radšej nad bolerkom, ktoré kedykoľvek viete dať zo šiat dole. Nevesty ho zvyknú mať hlavne v kostole alebo počas fotenia.

Na čo si dávajte pozor

Takmer každá nevesta má pred prvou návštevou salónu nejakú predstavu o svadobných šatách. Hľadajú si inšpirácie na internete, no neuvedomujú si, že väčšina šiat je fotená na modelkách s postavou ako lusk. Preto ak sa už pustíte do online prieskumu, vyhľadávajte šaty fotené na moletkách, aby ste si ich na sebe vedeli lepšie predstaviť. Ďalší varovný prst dvíhame pri korzetoch bez ramienok. Ak máte väčšie a ťažšie prsia, radšej sa tomuto typu vŕšku vyvarujte. Mohlo by to byť nepohodlné a neefektné. Problémom pri odhalenom vŕšku môže byť aj pokožka v podpazuší a na chrbte, ktorá pri silnom zviazaní pretŕča spod korzetu a vytvára nepekné faldíky. Napokon ešte jedno pravidlo – menej je niekedy viac. Preto sa radšej vyhnite volánom, výrazným 3D aplikáciám, či veľkým mašliam. Mohli by vám opticky pridať pár kíl navyše.

Šaty šité na mieru

Ak už máte návštevy niekoľkých salónov za sebou a nenašli ste nič, čo by sa vám páčilo, pustite sa radšej do hľadania dobrej krajčírky a dajte si svoje vysnívané šaty ušiť na mieru. Výber materiálu bude na vás a budete mať istotu, že vám šaty presne sadnú. Šitie na mieru je ideálne predovšetkým pre nevesty s atypickou postavou, teda ak máte výrazne väčšie prsia, široké boky či chrbát, alebo ak ste nízka či naopak, vysoká. V prípade, že sa dáte na takéto šitie a do svadby plánujete výraznejšie schudnúť, nezabudnite o tom informovať aj krajčírku.

Váša poradkyňa Ema

Zdieľať tento príspevok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


X